Mimořádné sucho je problém, se kterým se setkáváte, ať zahradničíte, máte vlastní studnu, pole či spravujete některý z majetků státu, který se vodou zabývá. Přemýšlíte o příčinách, řešíte důsledky a plánujete, jak nejlépe využít vodu, kterou máte k dispozici.
Pro ty, kteří se zabývají dešťovou vodou a tím, jak s ní naložit, je určena mezinárodní konference Počítáme s vodou 2016, kterou pořádá 23. února 2016 v Praze v budově magistrátu na Mariánském náměstí pražská organizace ČSOP Koniklec.
Ochrana před suchem a povodněmi je jedním z témat, o kterých se bude mluvit. Konference přivede do Prahy architekty, projektanty, přírodovědce i zástupce veřejné správy Německa a ČR, které téma hospodaření s dešťovou vodou ve městě spojuje.
Na konferenci přijali pozvání hosté z Německa a Slovenska i odborníci z ČR. Wolfgang Meier z města Hamburk bude mluvit o tom, co téma hospodaření s dešťovou vodou znamená pro téměř dvoumilionové severoněmecké město. Zástupce hlavní architektky Bratislavy představí přístup slovenského hlavního města. O odvodnění jednotlivých objektů budou mluvit projektanti Harald Sommer z Berlína a Radim Vítek z ČR, stavbou vertikální zahrady nás provede zahradní architektka Zuzana Klusová a finanční podporu opatřením, které odvodnění území řeší, přiblíží Květoslava Kapková ze SFŽP.
Další mluvčí, témata a informace k přípravám konference včetně registrace uveřejňujeme na stránkách http://www.pocitamesvodou.cz/akce/konference/.
Autor: Zdeňka Kováříková
Další články v rubrice:
- Dešťové záhony. Oblíbený způsob zadržování vody se dostává i do ČR. Třeba na Prahu 3
- Praha má první podzemní vsakovací rýhu na dešťovou vodu
- Jaké jsou nejužívanější prvky modro-zelené infrastruktury ve městě a kde tkví problém jejich realizace?
- Jaká je situace s modro-zelenou infrastrukturou v Písku?
- Víte, co je modro-zelená infrastruktura?
- Jak Berlín hospodaří s dešťovou vodou?
- Jihlava jde modrozelené infrastruktuře naproti
- V Praze 12 „počítáme s vodou“
- Revitalizace v Oboře Hvězda
- V Hradišti má dešťovka zelenou