mapa stránek || vyhledávání

Zvířata zneužívaná armádou USA

Námořnictvo americké armády využívá defíny například při lokalizaci a odstraňování min.

Ve válkách umírá kromě lidí také mnoho zvířat. Jsou používána nejen jako cenní váleční spojenci při militantních akcích, ale také jako nevinná pokusná zvířata pro zkoušení smrtelných zbraní hromadného ničení. Po válce v Iráku se toto téma stalo znovu aktuálním.

Používání delfínů námořnictvem americké armády k odminování v iráckém přístavu Umm Qasr je známé. nJsou ale jen jedním z mnoha využívaných druhů. Lvoun hřivnatý se používá k průzkumu pod hladinou, psi pomáhají hledat zbraně a výbušniny. Do války v Iráku byly z Maroka dovezeni opice, vycvičené k odminování země. Zvířecí vojáci jsou nuceni obětovat své životy kvůli šílenství lidí.

Zvířata ale neumírají jen na bojištích. Tisíce z nich ztrácí své životy po mučení v laboratořích, kde jsou na nich zkoušeny zbraně, plyn a nové smrtící prostředky. Například pro zkoušení účinků nlaseru byly v laboratoři ve státě Ohio opicím a králíkům ozařovány oči, dokud jejich oční koule neexplodovaly…

Jen v Americe je každým rokem zabito při testování pro válečné účely 320 tisíc zvířat. Toto mučení zvířat nemůže být ničím ospravedlněno – nejen, že se jeho cíle používají k zabíjení lidí, ale navíc výsledky získané při pokusech nemohou být přeneseny na člověka. To dokazují veteráni z předchozích válek: po návratu do svých vlastí se jim začala velmi zhoršovat paměť, měli problémy s kůží a další nemoci. 65% dětí těchto mužů se narodilo znetvořeno. Vojáci ve válce používali chemické detoxikační prostředky proti vdechování nervového plynu. Účinky těchto prostředků byly zkoušeny na zvířatech.

Zvířata se mohou stát také nepřímými oběťmi vojenských technologií. Nedávno získalo americké námořnictvo od vlády povolení k používání nového sonaru s větší intenzitou, pro identifikování nepřítele. Je rozšířen v 75% oceánů a ve vzdálenosti 480 km dosahuje intenzity zvuku 140 dB. Je známo, že tak může rušit komunikaci velkých kytovců. Používání navigace s nižší a střední frekvencí má nejspíš souvislost s umíráním mořských savců.

Pracovní skupina pro ochranu mořských savců (ASMS) vydala petici za zastavení zvyšování intenzity mořských radarů.

Zdroje:
BBC News (27.03.2003, Dolphins clear mines the natural way)
Svoboda zvířat (2003, Používání zvířat ve válkách)
Český rozhlas (31.03.2003, Delfíni jako ženisté)
www.lode.cz (Delfíni ve službách americké armády jsou hýčkáni)

Další články v rubrice:

31.1.2006

Magazín Gnosis - informace pro ty, kdo hledají poznání - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Pro články čtenářů je vyhrazena sekce Hledání Světla. Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Přebírání článků je možné po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje (tím se rozumí uvedení jména autora a příslušného odkazu).

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference