mapa stránek || vyhledávání

Koncentrace metanu se zvyšuje, může za to rozmrzání permafrostu?

Po 10 letech stagnace začala minulý rok znovu stoupat koncentrace metanu (CH4). Zatímco v minulých letech se pohybovala na úrovni kolem 1780 ppb (parts per billion, částic na miliardu), letos možná překoná hranici 1790 ppb.

„Jsme ve střehu, protože může jít o první signál úniku metanu z rozmrzajícího permafrostu v Arktidě,“ komentoval zprávu Ed Dlugokencky z amerického Národního úřadu pro oceány a atmosféru (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA). Na nějaké jednoznačné závěry je ale podle vědců příliš brzy.

Po 10 letech stagnace začala minulý rok znovu stoupat koncentrace metanu (CH4). Zatímco v roce 2006 byla na úrovni 1782 ppb (parts per billion, částic na miliardu), letos pravděpodobně překoná hranici 1790 ppb.

Zdroj:
NOAA (23.04.2008, Carbon Dioxide, Methane Rise Sharply in 2007)

Další články v rubrice:

26.4.2008

Magazín Gnosis - informace pro ty, kdo hledají poznání - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Pro články čtenářů je vyhrazena sekce Hledání Světla. Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Přebírání článků je možné po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje (tím se rozumí uvedení jména autora a příslušného odkazu).

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference